YX84G2-10A-S Three Phase EMI Filter Three Wire For Frequency Converters
Shenzhen Yanbixin Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : YBX
Model Number : YX84G2-10A-SL
Certification : CUL,TUV,CQC,CE,ROHS,CB,ENEC,REACH
Place of Origin : China
MOQ : 1000PCS
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 500000 Piece/Pieces per Month
Delivery Time : 5-8 Work Days
Packaging Details : 56.5*28.5*22.5cm(one box)
Product name : 10A Three Phase EMI Filter
Input impedance : 50Ω
Insertion loss : 30-100dB
Rated current : 1A~15A
Rated voltage : 120/250VAC
Operating frequency : 50/60HZ
Contact Now
YX84G2-10A-S Three Phase Three Wire EMI Filters For Frequency Converters
1.Product Description
Item Name/Product NameThree Phase EMI Filter
ModelYX84G2-10A-SL
Transfer FunctionLow Pass
Package TypeSurface Mount/Bolts Mount
Nominal Center Frequency10K-30MHZ
Insertion Loss30~90dB
Input Impedance50Ω
Rated Voltage380V/440V
Rated Current1~50A
Environmental Temperature40°C
Temperature Range-25℃~+85℃
Operating Frequency50/60HZ
Line to Line1450VDC
Line to Ground2250VDC
Maximum Leakage Current250VAC/60HZ 7mA Max
MOQ10pcs
PriceAsk customer service
Lead Time5~20 weekday
Product Picture:
Physical Dimensional:
Electrical Schematic:
2.Application
--LED lighting equipment
--Computer supporting equipment
--Financial equipment
--Testing and measuring instruments
--Household electrical equipment
--Fitness equipment
--Mechanical and electrical products
--Medical equipment
--Medical beauty instruments
--New energy vehicles
3.Certification
We have obtained ISO9001,CUL,TUV,CQC, CE, ROSH and other certifications.
4. FAQ
Q1: Do you support custom products?
Q2: Are you a factory or a trader?
A: We are a manufacturer of EMI filters with 15 years of production experience.
Q3: How long is the delivery time?
Q4: How about the payment terms?
Q5: What certifications do you have for your products?
A: We have certificates such as:ISO 9001, CE, TUV, UL, ROHS, ENEC, REACH, etc.
Product Tags:
10A Three Phase EMI Filter